piątek, 21 czerwca 2024

Ostrzeżenie IMGW dla Łódzkiego. Gwałtowna zmiana pogody

Udostępnij

Po wiosennym weekendzie nowe ostrzeżenie IMGW dla województwa łódzkiego nie przynosi dobrych wiadomości. Wieczorem, 29 marca, pogoda znacznie się zmieni. Mieszkańcy regionu, a zwłaszcza rolnicy i ogrodnicy, powinni przygotować się na przymrozki. Synoptycy przewidują także przelotne opady śniegu. Niestety, taka pogoda będzie nam towarzyszyć przez kolejne dni.

Ostrzeżenie IMGW dla Łódzkiego

Pogoda gwałtownie zmieni się w całym regionie łódzkim. Po ciepłej i słonecznej sobocie, niedziela przebiegnie pod znakiem spadku temperatury, a nawet opadów śniegu.

W dzień (29 marca) zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Na koniec dnia możliwe słabe opady śniegu.

W Łódzkiem temperatura maksymalna będzie oscylować w granicach 10 stopni Celsjusza. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami porywy do 55 kilometrów na godzinę. Kierunek wiatru północny i północno-wschodni.

Pogoda w dzień ma przygotować na to, co czeka nas w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zachmurzenie duże, ale z rozpogodzeniami. Początkowo miejscami przelotne opady śniegu z deszczem i śniegu.

Temperatura minimalna od -5 do -3 stopni Celsjusza. To właśnie o tych przymrozkach uprzedza nas ostrzeżenie IMGW. W nocy wiatr słaby i umiarkowany, początkowo porywisty, z kierunku północnego i północno-zachodniego.

Pogoda w poniedziałek, 30 marca

Niestety, poniedziałek nie przywita nas wiosenną pogodą. Przeciwnie. W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu duże. Synoptycy zapowiadają przelotne opady śniegu.

Temperatura powietrza nie przekroczy maksymalna 5 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Noc z poniedziałku na wtorek (30/31 marca) również z przelotnymi opadami śniegu i przymrozkami.

Pogoda 30 marca

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P