czwartek, 23 maja 2024

MPK funduje kursy na prawo jazdy dla kierowców autobusów

Udostępnij

MPK Łódź po raz pierwszy zapłaci za prawo jazdy dla kierowców autobusów. Dzięki temu nowi pracownicy mogą zaoszczędzić około 6 tysięcy złotych. Jedyne koszty, jakie ponoszą nowi kierowcy to 300 złotych tak zwanej opłaty wstępnej. MPK szuka chętnych do pracy.

Kierowcy poszukiwani

Pomysł zrodził się, ponieważ na rynku pracy wciąż brakuje wykwalifikowanych pracowników z prawem jazdy kategorii D i uprawnieniami do przewozu osób. Tylko w tym roku przeszkolono pięć grup na kierowców autobusów – łącznie 53 osoby. To dwa razy więcej niż przeszkolonych motorniczych.

Chociaż w tym roku MPK Łódź przyjęło do pracy 75 kierowców, to nadal brakuje ich około 50. Powód? Sporo prowadzących autobusy przechodzi na emeryturę, a grupa ta szybko się powiększa. Tylko w tym roku z pracy odeszło 77 kierowców. Do tego 42 osoby zyskały uprawnienia emerytalne, a kolejne 10 nabędzie je w pierwszym kwartale 2020 roku.

Prawo jazdy dla kierowców autobusów

Osoby, które zgłoszą się na kurs kierowcy autobusu, zapłacą tylko 300 zł tzw. opłaty wstępnej przed podpisaniem umowy szkoleniowej i po przejściu badań, których koszty pokrywa MPK Łódź. Pozostała wartość kursu, czyli ok. 6 tys. zł, również jest finansowana przez MPK Łódź.

Kierowca musi jednak spełnić jeden warunek, przepracować w spółce minimum 3 lata. Przewoźnik pokrywa również koszt kwalifikacji okresowej do przewozu osób.

MPK czeka na zgłoszenia chętnych osób. Swoje CV mogą wysyłać na adres mailowy: szkoleniampk@mpk.lodz.pl z dopiskiem w temacie „Kierowca autobusu”. Najbliższy kurs rozpocznie się w drugim tygodniu grudnia.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości