niedziela, 19 maja 2024

Korupcja w łódzkim urzędzie. CBA zatrzymało kierowniczkę oddziału

Udostępnij

Korupcja w łódzkim urzędzie wojewódzkim. CBA w Łodzi zatrzymało kierowniczkę oddziału cudzoziemców w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim i managera jednej z największych agencji pracy w Polsce. Miał on płacić urzędniczce za przyspieszone legalizacje pobytu obcokrajowców. Łapówki to łącznie ponad 80 tysięcy złotych.

Korupcja w Łodzi

CBA o zatrzymaniach poinformowało w czwartek (31 października). Kierownik oddziału cudzoziemców wydziału spraw obywatelskich i cudzoziemców Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego oraz manager jednej z największych agencji pracy w Polsce zostali zatrzymani.

Śledztwo dotyczy nieprawidłowości w związku z wykonywaniem czynności służbowych przez pracowników wydziału spraw obywatelskich i cudzoziemców Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego.

Jak ustalili śledczy, zatrzymana urzędniczka w latach 2016-2019 przyjęła korzyści majątkowe w zamian za przychylność dla spółki oraz przyspieszenie procedury legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców.

Ponad 80 tysięcy złotych łapówki zostało ,,zakamuflowane” pod postacią zapłaty za najem mieszkania, należącego do męża urzędniczki.

Były kierownik z zarzutami

Zatrzymanym osobom zostaną przedstawione zarzuty korupcyjne w Prokuraturze Rejonowej Łódź Śródmieście.

Nie są to pierwsze czynności w tym śledztwie. W lutym agenci CBA w zatrzymali byłego kierownika oddziału cudzoziemców wydziału spraw obywatelskich i cudzoziemców Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego. Mężczyzna usłyszał już zarzut powoływania się na wpływy w tej instytucji.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości