wtorek, 21 maja 2024

Piotr Poet

Połączenie kolejowe Konina z Łodzią. Nowy marszałek Wielkopolski mówi o planach

Marszałek województwa wielkopolskiego mówi o planach rozwoju swojego regionu. A w nich między innymi połączenie kolejowe Konina z Łodzią.

Śmiertelny wypadek w Chabielicach koło Bełchatowa. Zderzenie motocyklisty z samochodem ciężarowym

Tragiczny wypadek w Chabielicach, w powiecie bełchatowskim, wydarzył się po godzinie 16, w poniedziałek 20 maja. Motocyklista zderzył się z samochodem ciężarowym.

Podwójne morderstwo w Bełchatowie. Zatrzymano sąsiada

Morderstwo w Bełchatowie wstrząsnęło mieszkańcami. W poniedziałek, 20 maja, w mieszkaniu w kamienicy odnaleziono dwa ciała. Policja zatrzymała sąsiada.

Burza w Łodzi i regionie. Najwyższy stopień ostrzeżenia IMGW. Gdzie jest burza?

IMGW wydał najwyższy stopień ostrzeżenia meteorologicznego. Burza w Łodzi i regionie będzie miała różną skalę intensywności, w zależności od regionu. 3 stopień zagrożenia obowiązuje w powiecie opoczyńskim.

Przemysław Wachowski ponownie rektorem ASP w Łodzi

W Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi odbyły się wybory rektora uczelni. Ponownie na to stanowisko został wybrany Przemysław Wachowski.

Łódzka woda ze studni głębinowych. Nie z Zalewu Sulejowskiego

Dokładnie 20 lat temu Łódź przestała czerpać wodę z Zalewu Sulejowskiego. Łódzka woda płynie teraz rurami prosto ze studni głębinowych.

Parking w Tomaszowie Mazowieckim przy dworcu PKP. Minister zapowiada budowę ponad 100 parkingów

Budowę ponad 100 parkingów zapowiedział dziś w Tomaszowie Mazowieckim Dariusz Klimczak, minister infrastruktury. Parking w Tomaszowie Mazowieckim przy dworcu ma mieć 88 miejsc.

Dopłaty do przydomowych wiatraków. Rząd ogłosi program „Moja elektrownia wiatrowa”

Rząd planuje uruchomić dopłaty do przydomowych wiatraków. Wnioski będzie przyjmował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Będzie można dostać 30 tysięcy złotych dofinansowania.